1

Temat: Grunt, nowa wędka, do 300 zł

Cześć. Mam spory kłopot. Uwielbiam łowić ryby. Łowię na niewielkich stawach czy jeziorach. Dotychczas używałem wędki pożyczonej, a teraz chciałem kupić swoją. Problem rozpoczął się w sklepie wędkarskim. Dopiero zorientowałem się jak wielki rynek jest w tym zakresie. Absolutnie nie wiem jak się w tym odnaleźć. Nie mam doświadczenia w tym temacie i nie bardzo wiem jaki sprzęt warto kupić, żeby wygodnie było łowić ryby. Jest wiele przyrządów, które nie przydadzą mi się do łowienia na niewielkim zbiorniku wodnym. Możecie mi podpowiedzieć jaki sprzęt warto kupować? Na co powinienem zwrócić uwagę podczas kupowania wędki. Czy jakaś konkretna ryba lepiej bierze na jakiś rodzaj sprzętu? Obecnie wybór wędek jest ogromny, a ja absolutnie się na tym nie znam. Czy biorąc pod uwagę fakt, że nie zamierzam wyjeżdżać gdzieś za granicę na ryby tylko korzystać z naszych rodzimych łowisk, powinienem kupić jakąś droższą wędkę? Chodzi mi tylko o to, aby wędka spełniała swoje zadanie. W jakim przedziale cenowym mam się poruszać? Możecie mi doradzić. Ryby to jest to co kocham. Nie mam jednak pojęcia jak sie za to zabrać.

2

Odp: Grunt, nowa wędka, do 300 zł

Cześć,
jeśli łowisz na niewielkich stawach, tutaj to zwykle jest dobra zabawa ze spławikiem.
Po pierwsze lekka wędka spławikowa 5-25 gram wyrzut, długość 3.90 m min., ale lepiej 4,20 m, 4,50 m max. na białą rybę.

Aby wędka spełniała swoje zadanie musi być droższa, na stawy za 150 zł można kupić cosik fajnego plus kołowrotek,
musisz wziąć kija w ręce, wyczuć, w przeciwnym przypadku będziesz trzymać w ręku topór (do mięsa) nie wędkę (na ryby).

Po drugie coś na większą rybę... łowienia z gruntu na małych stawach nie polecam, dużo mułu zestaw w nim tonie.

Na jeziora to już inna sprawa po pierwsze feeder średni (na grunt), po drugie to zależy co chcesz łowić.

Podsumowując na początek spławik, wędka Tele Match będzie dobra na większy staw i na jezioro, dalej na grunt wędka Feeder (dwie wędki to podstawa, niezbędne minimum).
Warto też kupić karpiówkę jeśli planujesz złowić Big Fish'a.

Narka smile

Wędkarstwo - lubię to i to i tam to... DbM Partner wejdź i zarabiaj - praca, biznes i pieniądze!

3

Odp: Grunt, nowa wędka, do 300 zł

Opisywane łowisko, skłania do zakupu przede wszystkim, wędki spławikowej. Tutaj dylematu w sumie ie ma wielkiego, wędka teleskopowa na początek, w zakresie do 100-150zł, to już super sprzęt, na kilka lat. W zeszłym roku zakupiłem kijek, na małe stawy i starorzecza, ale tez na jeziora, kijek MISTRALL Aqua tele float o dlugości 4,20 i CW 10-30g. Kijek okazał się być strzałem w dziesiątkę. Lekki i wytrzymały.  Cena niewielka bo jedyne 112zł. Jeśli chodzi zaś o kolejne zakupy akie możesz poczynić to faktycznie albo solidniejszy picker, albo lżejszy feeder, czyli wędk do metod gruntowych. Tutaj w zasadzie jest podobnie, mianowicie koszt 150zł maximum jest optymalny. Feedery w zakresie cw, raczej max do 60g. Na jeziorach da sobie radę, a poprzez zmianę końcówki na lżejszą obsłuży lżejszy koszyk czy sprężynę na stawie. Generalnie z doświadczenia dodam, że wędki do tych metod mieszczące się w cenach do 150zł, to doskonałe dobrej klasy kije, nie trzeba wydawać po 500zł za kija aby się cieszyć łowieniem.