Temat: Jaka wędka dla początkującego?

Cześć!
Zwracam się do Was jako do doświadczonych wędkarzy z pytaniem: jaką wędkę kupić trzynastoletniemu chłopcu, który strasznie mocno chce zostać wędkarzem? Nie wiem, skąd mu się to wzięło, nie mamy żadnych wędkarzy w rodzinie, nie mam się zatem kogo poradzić. W sklepie nie udało mi się zasięgnąć satysfakcjonującej informacji, mam nadzieję zatem, że Wy mi pomożecie:)
Pozdrawiam!

2

Odp: Jaka wędka dla początkującego?

Początkujący wędkarze lubią łowić na spławik, myślę że wędka do metody spławikowej będzie tutaj odpowiednia.
Dla początkującego nie szukałbym dwu, trzy częściowych wędek, a lekką wędke teleskopową, powinna ona mieć długość co najmniej 4m (ewentualnie 3,9m) i nie więcej niż 4,5m, wyrzut 5-15 gram (do 5-20).
W sklepie należałoby pytać o wędki w rodzaju "odległościówka teleskop", często wędka taka oprócz logo firmy ma napisy typu match, tele match. Cena od 100 zł można już coś ciekawszego znaleźć, dla bardziej zaawansowanych sprzęt od 200 zł, dla początkujących wędkarzy z wyobraźnią w 150 zł powinniśmy się zmieścić smile
Ponadto skoro wędka, musi też być kołowrotek, nie duży, lekki, tak aby mieścił na szpuli do 150m żyłki 0,20mm, żyłka na takiej wędce mogłaby być i 0,14mm, ale początkujący będzie ją urywał, dlatego proponuje grubszą.
Zwykle kiedy się już młody wędkarz nieco rozkręci jedna wędka nie wystarczy, dwie to niezbędne minimum...

Wędkarstwo - lubię to i to i tam to... DbM Partner wejdź i zarabiaj - praca, biznes i pieniądze!

3

Odp: Jaka wędka dla początkującego?

dzięki za odpowiedź, ja też sobie z niej skorzystam smile zastanawiałam się nad kupnem jakiegoś podstawowego sprzętu dla mojego syna (12 lat), który bardzo zainteresował się wędkarstwem, dzięki! wink

4

Odp: Jaka wędka dla początkującego?

Najfajniej podarować własną z lat młodości - oczywiście o ile się ma smile

5

Odp: Jaka wędka dla początkującego?

Ja bym proponował na początek wędkę Pandora Perch - 200cm / 0,5-7g za około 450 zł. Nie ma co kupować tanszej, bo jak młody podrośnie troche to będzie miał juz dobrej jakości sprzęt na kilka lat. Po co wydawać kasę znowu za kilka lat? Lepiej raz a dobrze. Będzie idealna do lekkich metod spinningowych właśnie dla początkującego. http://www.pirania-sklep.podbierak.pl/r … -5-7g.html

6

Odp: Jaka wędka dla początkującego?

Zacznijmy od tego, że każdy z nas kiedyś zaczynał, jednak wybór sprzętu był nijaki. Każdy z nas jako pierwszą wędkę dostawał lub kupował, kijek spławikowy, i nie ma się co oszukiwać, jest to idealny wybór dla młodego adepta stuki wędkarskiej. Kolega powyżej proponuje kijek do spinningu, w dodatku za spore pieniążki, nie jestem pewien czy wybór takiej metody dla początkującego jest dobry, po pierwsze nie jest to takie proste wędkowanie, jeśli się ne ma dobrego nauczyciela, po drugie pisanie że kijek za 450zł na początek jest okej, też jest dziwne. Co jeśli chłopak się zniechęci, lub stwierdzi po miesiącu że to nie jego bajka? Tak więc podsumowując, lepiej wędka spławikowa, bo takie wyprawy ojca z synem, są niezastąpione. Po drugie wędka dobrej jakości, lekka i solidna dla adepta to koszt max 120zł. Można pokusić się o zakup na przykład lekkiego bata. Jednak polecam bardziej, jakiś kijek o długości 4m, z kołowrotkiem. Dla młodego wędkarza w sam raz. Ważne aby wędka była lekka, i nie męczyła rąk chłopaka. Tutaj genialna oferta do tego o czym piszę wedkarz.pro/wedzisko-aqua-tele-float,sp,41,719?ad=gmm Kijek 4m, o wadze 221g. No i cena odpowiednia, bo gdy wędka trafi w kąt, nie będzie szkoda, takiej kwoty. Generalnie najlepiej jednak zabrać syna do sklepu, przedstawić konkretne parametry wędki, i wybierać z modeli. Niech chłopak każdą weźmie w rękę, i oceni czy mu pasuje, czy nie za ciężka, itp.

7

Odp: Jaka wędka dla początkującego?

Dla poczatkujacego wystrczy do 2 metrów, coś w tych kategoriach https://www.perchshop.com/wedki-c-1.html chyba, że to słomiany zapał to styka kompletna z marketu.

8

Odp: Jaka wędka dla początkującego?

Uczyłem się łowić na wędce spersonalizowanej przez fishingcenter.com.pl i teraz zdobywam pierwsze miejsca na lokalnych zawodach. Panowie w pracowni bardzo uważnie przyglądają się stylowi łowienia klienta, a później dopiero dobierają części. Można testować, aż do upadłego. Dobrze doradzają. Jeżeli chodzi o uzbrojenie wędki to jest po prostu piękne i aż chce się wychodzić na łowisko smile

9

Odp: Jaka wędka dla początkującego?

Wszechstronne powiedziałbym wędki wykonuje pan Ireneusz Matuszewski z pracowni http://fishingcenter.com.pl. Podałem przynęty, jakie mnie interesują. Dobrano mi odpowiedni blank. Można zadać panu Ireneuszowi pytania, czy przez meila, czy przez forum na stronie i na wszystko odpowiada profesjonalnie. Nie musisz się znać na szczegółach technicznych. W pracowni mniej więcej mówisz, czego oczekujesz i za około 1200 złotych masz mistrzowską wędkę bezbłędnie wykończoną na pięcioletniej gwarancji. Według mnie nie mają konkurencji w tej materii obecnie.

10

Odp: Jaka wędka dla początkującego?

Jeżeli wątek jest nadal aktualny i poszukujesz swojej pierwszej wędki, to możemy pomóc i doradzić, ponieważ zajmujemy się tym na co dzień. Jaki budżet generalnie posiadasz na ten cel?