Temat: Jaka wędka dla początkującego?

Cześć!
Zwracam się do Was jako do doświadczonych wędkarzy z pytaniem: jaką wędkę kupić trzynastoletniemu chłopcu, który strasznie mocno chce zostać wędkarzem? Nie wiem, skąd mu się to wzięło, nie mamy żadnych wędkarzy w rodzinie, nie mam się zatem kogo poradzić. W sklepie nie udało mi się zasięgnąć satysfakcjonującej informacji, mam nadzieję zatem, że Wy mi pomożecie:)
Pozdrawiam!

2

Odp: Jaka wędka dla początkującego?

Początkujący wędkarze lubią łowić na spławik, myślę że wędka do metody spławikowej będzie tutaj odpowiednia.
Dla początkującego nie szukałbym dwu, trzy częściowych wędek, a lekką wędkę teleskopową, powinna ona mieć długość co najmniej 4 m (ewentualnie 3,9 m) i nie więcej niż 4,5 m, wyrzut 5-15 gram (max. do 30 gram).
W sklepie należałoby pytać o wędki w rodzaju "odległościówka teleskop", często wędka taka oprócz logo firmy ma napisy typu match, tele match. Cena od 100 zł można już coś ciekawszego znaleźć, dla bardziej zaawansowanych sprzęt od 200 zł, dla początkujących wędkarzy z wyobraźnią w 150 zł powinniśmy się zmieścić smile
Ponadto skoro wędka, musi też być kołowrotek, nie duży, lekki, tak aby mieścił na szpuli do 150 m żyłki 0,20 mm, żyłka na takiej wędce mogłaby być i 0,14 mm, ale początkujący będzie ją urywał, dlatego proponuje grubszą.
Zwykle kiedy się już młody wędkarz nieco rozkręci jedna wędka nie wystarczy, dwie to niezbędne minimum...

3

Odp: Jaka wędka dla początkującego?

dzięki za odpowiedź, ja też sobie z niej skorzystam smile zastanawiałam się nad kupnem jakiegoś podstawowego sprzętu dla mojego syna (12 lat), który bardzo zainteresował się wędkarstwem, dzięki! wink

4

Odp: Jaka wędka dla początkującego?

Najfajniej podarować własną z lat młodości - oczywiście o ile się ma smile

5

Odp: Jaka wędka dla początkującego?

Zacznijmy od tego, że każdy z nas kiedyś zaczynał, jednak wybór sprzętu był nijaki. Każdy z nas jako pierwszą wędkę dostawał lub kupował, kijek spławikowy, i nie ma się co oszukiwać, jest to idealny wybór dla młodego adepta stuki wędkarskiej. Podsumowując, najlepiej wędka spławikowa, bo takie wyprawy ojca z synem, są niezastąpione. Po drugie wędka dobrej jakości, lekka i solidna dla adepta to koszt max 120 zł. Można pokusić się o zakup na przykład lekkiego bata. Jednak polecam bardziej, jakiś kijek o długości 4 m, z kołowrotkiem. Dla młodego wędkarza w sam raz. Ważne aby wędka była lekka, i nie męczyła rąk chłopaka. Tutaj genialna oferta do tego o czym piszę wedkarz.pro Mistrall Aqua Tele Float kijek 4 m, o wadze 221 g. No i cena odpowiednia, bo gdy wędka trafi w kąt, nie będzie szkoda, takiej kwoty. Co jeśli chłopak się zniechęci, lub stwierdzi po miesiącu że to nie jego bajka? Generalnie najlepiej jednak zabrać syna do sklepu, przedstawić konkretne parametry wędki i wybierać z modeli. Niech chłopak każdą weźmie w rękę i oceni czy mu pasuje, czy nie za ciężka, itp.

6

Odp: Jaka wędka dla początkującego?

Uczyłem się łowić na wędce spersonalizowanej przez fishingcenter.com.pl i teraz zdobywam pierwsze miejsca na lokalnych zawodach. Panowie w pracowni bardzo uważnie przyglądają się stylowi łowienia klienta, a później dopiero dobierają części. Można testować, aż do upadłego. Dobrze doradzają. Jeżeli chodzi o uzbrojenie wędki to jest po prostu piękne i aż chce się wychodzić na łowisko smile

7

Odp: Jaka wędka dla początkującego?

Wszechstronne powiedziałbym wędki wykonuje pan Ireneusz Matuszewski z pracowni http://fishingcenter.com.pl. Podałem przynęty, jakie mnie interesują. Dobrano mi odpowiedni blank. Można zadać panu Ireneuszowi pytania, czy przez meila, czy przez forum na stronie i na wszystko odpowiada profesjonalnie. Nie musisz się znać na szczegółach technicznych. W pracowni mniej więcej mówisz, czego oczekujesz i za około 1200 złotych masz mistrzowską wędkę bezbłędnie wykończoną na pięcioletniej gwarancji. Według mnie nie mają konkurencji w tej materii obecnie.

8

Odp: Jaka wędka dla początkującego?

Czym kierują się osoby piszące w temacie: Jaka wędka dla początkującego? o mistrzowskiej wędce za 1200 zł?
Dziwny ten świat, ale widzę, że co niektórzy udzielili uczciwej odpowiedzi na pytanie.

9

Odp: Jaka wędka dla początkującego?

Błagam Was, dlaczego polecacie na początek chłopakowi wędkę z pracowni? W pracowni mogą zamawiać sobie ludzie, którzy wiedzą o co chodzi. Dodatkowo wędka z pracowni kosztuje kupę kasy!!
Ja proponuje kupić w normalnym sklepie wędkarskim jakąś wędę dobranej prawidłowo do danej metody połowu. Maluch i tak nie zobaczy różnicy a frajdę będzie miał ogromną - no chyba że wędkarstwo nie przypadnie mu do gustu smile