Temat: Jezioro Trzesiecko w Szczecinku

Jezioro Trzesiecko w Szczecinku to średniej wielkości jezioro rynnowe z dużą ilością płycizn i przygłębień. Z jeziora wypływa rzeka Nizica. Akwen zasilany jest przez wody Kanału Radackiego, Mulistego Strumienia oraz Lipowego Potoku. Jezioro Trzesiecko posiada sześć wysp: Ptasią, Biwakową, Szczupaka, Łabędzia, Sitowia oraz Ślusarską. W południowo - wschodniej części znajduje się wyspa przybrzeżna, która dziś łączy się z przeciwległym brzegiem usypaną groblą, obecnie można tam dopłynąć tramwajem wodnym. Wyspa nosi wdzięczną nazwę Mysia Wyspa.
Dookoła jeziora porasta bogata roślinność. Las zwany Klasztornym (stał tu niegdyś klasztor) otacza ten piękny akwen, który stanowi część Obszaru Chronionego Krajobrazu "Jeziora Szczecineckie", które z kolei są częścią większego "Pojezierza Drawskiego". Za Świątkami, najnowsze osiedle Szczecinka, znajduje się rezerwat przyrody "Dęby Wilczkowskie" . Na wodach jeziora zimują i mają tu cały cykl rozwojowy perkoz dwuczuby, łabędź niemy, trzcinniak, mewa śmieszka, świstun, nurogęś oraz gągoł - gatunek dosyć unikalny w skali kraju.
Dla wędkarzy to istne eldorado, można tu złowić wspaniałe okazy sandacza, szczupaka, okonia, płoci czy leszcza. Tym z braci wędkarskiej, którym nie brakuje wytrwałości i szczęście zasiadkę może osłodzić złowienie w tym jeziorze bardzo rzadkiej ryby kozy, objętej ochroną ustawową.
Hitem i największą turystyczną atrakcją tego jeziora jest najnowocześniejszy i zarazem najdłuższy wyciąg do nart wodnych w Europie. Nad jeziorem znajduje się również wypożyczalnia sprzętu wodnego, co z pewnością ułatwi polowanie na drapieżne osobniki zamieszkujące polecany akwen. W koło jeziora pobudowane są liczne kładki i pomosty do wędkowania, w wielu miejscach dotarcie do linii brzegowej nie jest żadnym problemem. Jezioro jest objęte zakazem odławiania siecią, więcej na stronie: www.facebook.com/uzofii2